w

Od jakiego wieku dziecko może iść do żłobka?

Żłobek Oaza Maluszka Toruń

Nasze pociechy rosną w zastraszającym tempie. Nim się rozejrzymy, a jest już doskonała pora, aby zapisać dziecko do żłobka. Każdy rodzic z pewnością zastanawia się, od jakiego wieku żłobek jest dobrym rozwiązaniem. Z reguły placówki tego rodzaju są przeznaczone dla dzieci już od 20 tygodnia życia do 3 roku życia. W tej kwestii nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia opiekunów oraz potrzeb dziecka. Często sytuacja zmusza mamę lub tatę do zaprowadzenia swojego malucha do żłobka. Kiedy rodzic musi udać się do pracy, a dziecko ma minimum 5 miesięcy, może skorzystać z tego rodzaju miejsca.

Bądź pewna, że Twoje dziecko w żłobku jest pod dobrą opieką

Urlop macierzyński w końcu dobiega końca, a Ty nie masz opieki dla Twojego dziecka? Z pomocą przychodzą Ci żłobki. Przy wyborze takiego miejsca warto zwracać uwagę na opinię innych rodziców. Przykładem miejsca, który cieszy się pozytywnym odbiorem jest, żłobek w Toruniu. Zaufana placówka jest podstawą spokojnej głowy, gdy pracujemy. Przede wszystkim warto, jest pozbyć się stereotypowego myślenia. Aby nasz maluch był szczęśliwy, rodzic także musi mieć odrobinę czasu dla siebie. Pamiętaj, że dzieci w gronie rówieśników uczą się nawiązywać kontaktów oraz rozwiązywać pierwsze dziecięce trudności. Z reguły rodzice decydują się na oddanie dziecka do żłobka w okolicy ukończenia pierwszego roku życia. Jednak nie jest to regułą. Każdy powinien samodzielnie podjąć taką decyzję, kierując się dobrem swojego malucha. Warto pamiętać, że sytuacje oraz potrzeby w życiu są bardzo różne.

 

Czy żłobek jest dobry dla dziecka?

 

Rodzić powinien czuć się spełniony w różnych aspektach życia, aby móc oddać się w pełni rodzicielstwu. Jeżeli nie umiemy pogodzić wychowania malucha z innymi dziedzinami, które są dla nas ważne, żłobek jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że nie musisz rozstawać się z dzieckiem na cały dzień! Czasami wystarczą dwie godziny, abyś mogła załatwić swoje sprawunki i resztę dnia możesz spędzić z Twoim dzieckiem. Dodatkowo wyżywienie w żłobku jest najwyższej jakości, dzięki czemu masz pewność, że maluch otrzyma wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Wychowawcy w tego rodzaju placówkach dbają o rozwój dzieci poprzez zabawę. Nic tak nie edukuje, jak integracja z innymi rówieśnikami oraz zajęcia ruchowe i inne gry naukowe. Nie warto kierować się błędnym myśleniem i strachem przed opuszczeniem naszej pociechy. Ty zawsze będziesz obecna w życiu dziecka, jednak musi nadejść moment, w którym nauczy się ono odrobiny samodzielności i spędzi czas z innymi. Chwila tylko dla rodziców z pewnością przyłoży się na dobro całej Twojej rodziny!