w

Czy żłobek jest dobry dla dziecka?

Żłobek Oaza Maluszka w Toruniu

Żłobek to doskonałe miejsce do integracji dziecka z innymi rówieśnikami. W ten sposób nasza pociecha znacznie szybciej uczy się nawiązywać kontakty. Zajęcia w żłobku edukują malucha, jak dzielić się zabawkami, co za tym idzie, staje się bardziej empatyczny oraz pokazują dziecku jak pokonywać różnego rodzaju trudności.

Dodatkowo żłobek prywatny dba, aby dzieci stopniowo uczyły się samodzielnego spożywania posiłków. Świetnie łączy dobrą zabawę z dyscypliną oraz zdobywaniem nowych umiejętności. Wychowawcy pracują z dziećmi za pomocą nowoczesnych metod rozwoju np. zajęć muzycznych, tanecznych czy ciekawych gier edukacyjnych. Nie musimy się martwić o jedzenie w żłobku. Posiłki są zbilansowane i posiadają wszystkie niezbędne wartości odżywcze. W przypadku uczulenia wystarczy powiadomić opiekunów. Jedząc, dzieci cały czas są pod nadzorem.

Żłobek zapewnia rozwój Twojemu dziecku

Zdecydowanie więcej argumentów jest po stronie zapisania dziecka do żłobka. Każda placówka ma obowiązek zatrudnić wykwalifikowaną kadrę opiekunów, którzy potrafią doskonale prowadzić zajęcia z maluchami. Jednym z takich miejsc jest żłobek w Toruniu. Cieszy się on pozytywną opinią. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na zdanie innych osób przy wyborze placówki. Wychowawcy muszą być kreatywni i odpowiedzialni. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Wywołaj uśmiech na twarzy Twojej pociechy i zachęć ją do nauki nowych rzeczy!

 

Od jakiego wieku dziecko może iść do żłobka?

 

Spędzając czas w domu z naszym dzieckiem, bardzo często brakuje nam weny i pomysłów na różnego rodzaju zabawy. Zajęcia w żłobku nie mają końca i sprawiają mnóstwo radości dzieciom. Pamiętaj, że wychowując malucha, my też potrzebujemy czasu na regenerację. Żłobki pozwalają nas odciążyć od niektórych obowiązków i znaleźć chwilę dla siebie. Opieka nad dzieckiem wymaga od nas mnóstwa siły. Tego rodzaju placówki zapewniają doskonałą pomoc rodzicom.

Pozwól na integrację Twojego dziecka z rówieśnikami w żłobku Oaza Maluszka

Żłobek to dobre rozwiązanie i bardzo często konieczne, w przypadku powrotu do pracy. W życiu każdego rodzica nachodzi moment chwilowej rozłąki z dzieckiem. Choć na początku może to się wydawać trudne, to nie taki diabeł straszny jak go malują. Dziecko w żłobku z każdą wizytą będzie czuło się coraz swobodniej. Z pewnością nawiąże pierwsze przyjaźnie oraz nauczy się zabawy w grupie rówieśników.

Nasz skarb będzie miał cały dzień przepełniony mnóstwem atrakcji, które spowodują uśmiech na jego twarzy. Jest to doskonały sposób na przygotowanie swojej pociechy do przedszkola. Udając się do niego, dziecko będzie bardziej kontaktowe i odważne.